شما اینجا هستید : * * آخرین اخبار اخبار عمومی
آخرین اخبار آزادراه تهران پردیس

 

02
انجام اقدامات بیشتر برای ایمنی آزادراه

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-پردیس با اشاره به نصب دوربین کنترل سرعت در ۹ نقطه آزادراه تهران-پردیس گفت: اقدامات بیشتری برای ایمنی بیشتر و سهولت در تردد این آزادراه در حال انجام است که پس از پایان عملیات‌ها به اطلاع هم‌وطنان خواهد رسید.
به گزارش صبح پردیس؛ سید عباس طاهری در خصوص اقدامات ایمنی آزادراه تهران به شهر پردیس، اظهار داشت: در سال ۹۵ اقداماتی برای افزایش ایمنی مسافرینی که از این محور تردد می‌کنند انجام‌شده که می‌توان به نصب چراغ‌های فانوسی بر روی نرده‌های پل‌های آزادراه اشاره کرد.
وی بابیان ادامه‌دار بودن نصب این فانوس‌ها، گفت: نصب شب رنگ‌های مدرن بر روی پایه‌های گارد ریل‌ها در طول مسیر این جاده انجام‌شده تا با انعکاس نور این شبرنگ‌ها ترددی ایمن را در تاریکی شب برای رانندگان فراهم کنیم.
طاهری افزود: با حضور کارشناسان راهداری و پلیس راهور نصب علائم هشداردهنده و راهنمایی و رانندگی بر اساس دستورالعمل ایمنی راه‌های کشور، در این آزادراه به‌صورت کامل انجام‌شده است.
مدیرعامل شرکت آزادراه تهران- پردیس ادامه داد: شیارهای عرضی در طول مسیر و سمت راست محور به‌منظور هشدار و آگاه‌سازی رانندگان در هنگام نزدیک شدن به حاشیه جاده ایجادشده تا حادثه‌ای را شاهد نباشیم.
وی اضافه کرد: در سال ۹۵ به‌منظور ایمنی بیشتر رانندگان در طول مسیر آزادراه تمهیداتی مانند نصب «نیوجرسی» در جزیره میانی آزادراه، خط‌کشی، احداث شیارهای طولی در مسیر کندرو و ادامه نصب فانوس‌های روشنایی با حضور اکیپ‌های مختلف در دست انجام است.
طاهری با اشاره به نصب دوربین‌های نظارتی در آزادراه، اظهار کرد: برای نظارت بیشتر به‌خصوص در تونل‌های آزادراه، ۱۶ عدد دوربین نظارت تصویری هوشمند به‌منظور ارتقاء خدمات راهداری و همچنین نظارت دقیق ۲۴ ساعته راهداری و پلیس‌راه نصب‌شده و چندین سال از بهره‌برداری آن می‌گذرد.
مدیرعامل شرکت آزادراه تهران- پردیس افزود: همچنین برای جلوگیری از بروز تخلفات در ۹ نقطه دوربین کنترل سرعت نصب‌شده که برای ثبت تخلفات سرعت غیرمجاز به سامانه پلیس‌راه متصل و برای متخلفین جرائمی صادر می‌شود.
وی در خصوص آمار تصادفات این آزادراه، گفت: خوشبختانه با تلاش همکارانم در این شرکت، فرمانده و کارکنان پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران، حضور دائمی عوامل راهداری مستقر در این محور و با در نظر گرفتن افزایش تردد در ایام قبل و بعد عید نوروز در این مدت شاهد حادثه خاصی نبودیم.
وی بابیان اینکه در معدود حوادث رخ‌داده در این محور نیز خسارات مالی، جزئی و قابل جبران بوده است، بیان داشت: اقدامات بیشتری برای ایمنی بیشتر و سهولت در تردد این آزادراه در حال انجام است که پس از پایان عملیات‌ها به اطلاع هم‌وطنان خواهد رسید.